B&R AC Selection Evening Results 11/04/2019

by Web Admin on April 16, 2019
BOYS U11 75m 600m LJ
Louis Belcuore 13.7 2.83
Harry Bennett 12.1 02:15.7
George Case 12.1 3.17
James Eccles 12.2 02:04.9 2.21
Finley Edginton 12.9 02:02.1 3.20
Charlie Egerton 11.9 02:11.4
Kaylan Hicks 12.3
Ronin Tully 12.5 3.05
Joseph Westwood 12.4 02:00.6
BOYS U13 100m 800m 200m 1500m HJ SP LJ JT
Oliver ? 13.4 (75m) 02:51.6 (600m)
Matthew Bevins 14.6 05:05.4 3.89
Joshua Bevins 02:43.3 2.73
Luke Burbage 16.7 03:03.5
Willem Hembry 14.7 02:36.5 3.76
Samuel Hembry 16.5 02:33.1 3.46
Thomas Mawdsley 02:32.5 30.8 1.05m
William Pridden 02:40.4 05:24.3
Nathan Sanders 02:29.0 29.2 3.78
Isaac Thompson 14.6 3.52
Joseph Vale 03:00.7 06:14.5
BOYS U15 100m 800m 200m 1500m HJ SP LJ JT
Owen Alekra 04:56.2
Carrigan Benton 12.9
Michael Coleman 13.0
Tristan Dutton 15.0 5.87 3.93
Joshua Haslewood 13.8 28.2
George Hastings 14.4 29.8 3.48
Jake Nash 02:25.7
Leon Nolan 13.1
Sebastian Purvis 02:24.6
Aidan Troth 02:28.9
U/17 MEN 100m 200m 800m 1500m HJ JT SP LJ
Ty Adkins 25.8 02:11.6
Nathan Biggs 11.8 23.1
Samuel Hatton 13.0 26.3
Isaac Hill 11.9 24.0
Joshua Keyte 4.90
Harrison Mayne 02:12.6 04:38.7
Bailey Noel 13.4 04:19.4 1.35m
Luke Richardson 02:07.4 04:27.6
Trenten Roberts (U20) 02:17.9 04:47.7
Daniel Wheeler 12.1 5.18
Harry Williams 28.9 02:22.8
MILE
Patrick Mackie Sen 04:56.3
Carl Hatton Sen 05:20.9
Joshua Keyte U17 05:36.6
Matthew Henney Sen 05:39.1
GIRLS U11 75m 600m LJ
Danielle Coleman 13.2 02:39.9 2.11m
Alice Davies 14.9 02:25.0 1.61m
Imogen Groom 13.2 02:24.9 2.84m
Winnie Padmore 12.4 02:27.7 2.82m
Caitlin Pridden 13.0 02:19.7
Phoebe Ranger 12.7 02:18.1 2.03
Amelie Seager 13.2 2.57
Eloise Sime 13.8 02:25.7
Kara-Rose Welborn 13.5 02:19.0
GIRLS U13 75m 800m 150m 1200m HJ LJ JT SP
Sienna Belcuore 1.00m 2.94
Annika Biggs 11.1 21.9 2.54
Emily Birchall 13.0 2.77
Megan Charles 03:04.9 24.8 05:05.8
Hannah Dale 02:50.8 04:54.2 3.29
Rebecca Davis 11.9 24.4 2.42
Eve Freeman 03:12.9 25.2
Frankie Harvey 03:07.3 05:05.8 5.39
Evie Hastings 11.5 22.3 2.81
Georgie Hensey 12.6 3.00
Erin Keepax 11.5 22.1
Ashleigh Kennedy 12.3 02:51.3 2.8
Tola Kustra 11.6 02:48.6 1.15m
Leah Paice 12.4
Harriet Poole 12.8 03:04.4 2.53
Amelie Ranger 04:32.6
Philippa Taylor 02:59.1 24.6 04:42.2
Holly Wilson 02:48.6 21.6
Katrina Zake 1.20m 3.49
GIRLS U15 100m 800m 200m 1500m HJ SP LJ JT
Maddie Adkins 8.18
Lidia Belcuore 1.20m 7.40 20.87m
Lauren Bethel 16.3 33.9
Emma Brough 7.70 13.33m
Lauren Coates 02:52.5
Imogen Dunster 03:03.5 1.25m
Sophie Fitzpatrick 17.11m
Niamh Lanckham 14.5 30.3 4.13
Josie Mawdsley 02:41.1 1.10m
Esme Ranger 02:29.8 04:27.4
Cristina Ricci 6.71 14.15m
Kyra-Leigh Rice 02:56.1
Jamie-May Rimell 14.1 29.5
Lucy Young 02:51.5
U/17 WOMEN 100m 200m 800m 1500m HJ JT SP LJ
Emily Brighton 16.2 35.9
Sophie Groom 02:35.5 04:34.7
Hannah Lownsbrough 13.8 28.7 4.31
Nikita Mills 13.1 27.5
Rebecca Newland 03:04.5
Lauren Sykes 02:40.0 04:49.0
Emilia Wright 21.97m 8.42
U/20 WOMEN 100m 200m 1500m 800m
Shannon Murphy U20 16.3 33.6
Anna Nicod U20 02:32.6
Beth Sykes U20 04:12.0 02:21.5
Latest Headline
 
Timberhonger 10k 2019
June 15, 2019
READ STORY
Fonts by Google Fonts. Icons by Fontello. Full Credits here »