Midland League Senior T&F Results

by Web Admin on June 5, 2016

Midland League Division 3 Match 2
Gloucester Saturday 4 June 2016

 

Total Scores
Position Team Points
1 Worcester AC 395
2 Gloucester AC 332
3 Leamington C & AC 320
4 Bromsgrove & Redditch AC 282
5 Coventry Godiva H 271
6 Telford AC 235
7 0 0
7 0 0
Mens Scores
Position Team Points
1 Worcester AC 194
2 Leamington C & AC 168
3 Bromsgrove & Redditch AC 159
4 Coventry Godiva H 148
4 Gloucester AC 148
6 Telford AC 115
0 0 0
0 0 0
Womens Scores
Position Team Points
1 Worcester AC 193
2 Gloucester AC 174
3 Leamington C & AC 145
4 Bromsgrove & Redditch AC 118
5 Coventry Godiva H 115
6 Telford AC 111
0 0 0
0 0 0
Officials Points
Team Name Points
Worcester AC 8
Gloucester AC 10
Leamington C & AC 7
Bromsgrove & Redditch AC 5
Coventry Godiva H 8
Telford AC 9
0
0
Match Position after 37 Events
Men 100m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Andrew Grimwood Worcester AC 11.2 9
2 ANTHONY DIEKUMO Coventry Godiva H 11.3 7
3 SANTINO DUMMETT Telford AC 11.5 6
4 Thomas Russell Bromsgrove & Redditch AC 11.7 5
5 Lloyd Ellis Leamington C & AC 11.8 4
6 Justin Smith Gloucester AC 11.9 3
Men 100m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Tom Kenwright Worcester AC 11.5 7
2 Rory Cawkwell Gloucester AC 11.8 5
3 Andrew Johnson Bromsgrove & Redditch AC 11.9 4
4 James McNally Leamington C & AC 12.0 3
5 ANDY FLINT Telford AC 12.1 2
6 SCOTT EBURNE Coventry Godiva H 12.5 1
Men 200m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Oliver Biddle Worcester AC 22.6 9
2 JIM TIPPER Telford AC 23.4 7
3 STEWART MARSHAL Coventry Godiva H 23.4 6
4 Thomas Russell Bromsgrove & Redditch AC 23.6 5
5 Rory Cawkwell Gloucester AC 23.7 4
6 William Green Leamington C & AC 24.1 3
Men 200m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Tom Kenwright Worcester AC 22.8 7
2 RICHARD RUBENIS Telford AC 23.6 5
3 Andrew Johnson Bromsgrove & Redditch AC 23.8 4
4 James McNally Leamington C & AC 24.3 3
5 Justin Smith Gloucester AC 24.6 2
6 SCOTT EBURNE Coventry Godiva H 24.8 1
Men 400m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Jack Hocking Worcester AC 49.4 9
2 Jordan King Leamington C & AC 50.0 7
3 STEWART MARSHAL Coventry Godiva H 50.7 6
4 JACK FINN Telford AC 51.5 5
5 Andrew Bowers Gloucester AC 53.6 4
6 Thomas Neylon Bromsgrove & Redditch AC 56.2 3
Men 400m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Matthew Hill Worcester AC 50.8 7
2 Morgan Reeves Leamington C & AC 51.5 5
3 THOMAS HOPKINS Coventry Godiva H 53.5 4
4 RHYS FURLONG Telford AC 55.9 3
5 James Etheridge Gloucester AC 58.3 2
6 Michael Neylon Bromsgrove & Redditch AC 59.9 1
Men 110m H (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Joshua Guest Leamington C & AC 18.1 9
2 NATHEN PETCH Coventry Godiva H 18.1 7
3 Tom Beckett Gloucester AC 19.5 6
4 Thomas Russell Bromsgrove & Redditch AC 23.3 5
Men 110m H (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 James Harris Leamington C & AC 19.2 7
2 Stephen Millward Gloucester AC 21,0 5
3 Martin Aspley-Davis Bromsgrove & Redditch AC 25.1 4
Men 400m H (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Lloyd Ellis Leamington C & AC 59.9 9
2 MALCOLM DAWES Telford AC 62.8 7
3 NATHEN PETCH Coventry Godiva H 63.1 6
4 Martin Aspley-Davis Bromsgrove & Redditch AC 72.4 5
5 Michael Jeavons Worcester AC 76.6 4
Men 400m H (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 James Harris Leamington C & AC 64.1 7
2 JAMES GRIGGS Coventry Godiva H 73.2 5
3 Andrew Freeman Bromsgrove & Redditch AC 76.6 4
Men 800m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Andrew de Camps Gloucester AC 1.57.5 9
2 Thomas Dold Worcester AC 1.58.2 7
3 RHYS FURLONG Telford AC 1.58.6 6
4 CLARK ROBERTS Coventry Godiva H 2.03.9 5
5 Alexander Ibbs Leamington C & AC 2.06.2 4
6 Tom Richardson Bromsgrove & Redditch AC 2.09.3 3
Men 800m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Tom Neylon Bromsgrove & Redditch AC 2.08.4 7
2 JAMES GRIGGS Coventry Godiva H 2.09.8 5
3 Andrew McPeake Gloucester AC 2.12.0 4
4 Adam Pollock Worcester AC 2.12.7 3
Men 1500m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 HARVEY SPEED Coventry Godiva H 4.09.4 9
2 Freek van Arkel Gloucester AC 4.11.1 7
3 Callum Hanlon Leamington C & AC 4.12.7 6
4 Sean Bowden Bromsgrove & Redditch AC 4.16.7 5
5 DUNCAN BIRTWISTLE Telford AC 4.21.7 4
6 Jake Cavens Worcester AC 4.23.6 3
Men 1500m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Harry Wells Gloucester AC 4.14.0 7
2 JAMES GRIGGS Coventry Godiva H 4.27.4 5
3 George Beardmore Worcester AC 4.28.8 4
4 Tom Richardson Bromsgrove & Redditch AC 4.57.4 3
5 James Atkins Leamington C & AC 5.38.1 2
Men 3000m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Adam Peacock Bromsgrove & Redditch AC 8.52.8 9
2 HARVEY SPEED Coventry Godiva H 9.37.6 7
3 Callum Hanlon Leamington C & AC 9.43.4 6
4 DANIEL SOLTYS Telford AC 9.51.1 5
5 David Price Worcester AC 10.01.6 4
6 Mike Mansfield Gloucester AC 10.19.9 3
Men 3000m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Nathan Smith Gloucester AC 9.58.9 7
2 Adam Pollock Worcester AC 10.11.7 5
3 ADAM WALMSLEY Coventry Godiva H 10.15.5 4
4 James Atkins Leamington C & AC 12.06.6 3
Men 3000m s/c (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Callum Hanlon Leamington C & AC 10.03.2 9
2 Steve Millward Gloucester AC 10.10.4 7
3 JAMES GRIGGS Coventry Godiva H 10.29.4 6
4 Michael Jeavons Worcester AC 10.51.7 5
5 Mark Appleton Bromsgrove & Redditch AC 12.20.9 4
Men 3000m s/c (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Simon Fortnam Gloucester AC 11.36.4 7
2 Andrew Freeman Bromsgrove & Redditch AC 12.01.4 5
3 LIAM PERKINS Coventry Godiva H 12.18.9 4
Men Long Jump (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Samuel Khogali Worcester AC 7.19 9
2= JOSEPH GILKES Coventry Godiva H 6.14 6.5
2= Tom Beckett Gloucester AC 6.14 6.5
4 Joshua Guest Leamington C & AC 5.99 5
5 KRYSTOF DANEK Telford AC 5.92 4
6 Thomas Russell Bromsgrove & Redditch AC 5.40 3
Men Long Jump (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Ben Clarke Worcester AC 6.48 7
2 William Green Leamington C & AC 5.92 5
3 Joel Townley Gloucester AC 5.73 4
4 Andy Johnson Bromsgrove & Redditch AC 5.13 3
5 SCOTT EBURNE Coventry Godiva H 4.66 2
Men Triple Jump (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 JOSEPH GILKES Coventry Godiva H 13.41 9
2 Joel Townley Gloucester AC 13.17 7
3 William Green Leamington C & AC 12.07 6
4 KRYSTOF DANEK Telford AC 11.57 5
5 Adam Higgins Worcester AC 11.31 4
6 Thomas Russell Bromsgrove & Redditch AC 10.29 3
Men Triple Jump (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Tom Beckett Gloucester AC 12.59 7
2 Nathan Petch Coventry Godiva H 11.38 5
3 James Harris Leamington C & AC 11.26 4
4 Jake Watson Telford AC 10.97 3
5 Peter Stewart Worcester AC 9.20 2
Men High Jump (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Ben Clarke Worcester AC 1.85 9
2 Joshua Guest Leamington C & AC 1.85 7
3= NATHEN PETCH Coventry Godiva H 1.80 5.5
3= Joel Townley Gloucester AC 1.80 5.5
5 ANDY NEAT Telford AC 1.70 4
6 Martin Aspley-Davis Bromsgrove & Redditch AC 1.55 3
Men High Jump (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Adam Higgins Worcester AC 1.75 7
2 Callum Hanlon Leamington C & AC 1.70 5
3 JAKE WATSON Telford AC 1.60 4
4 Mike Neylon Bromsgrove & Redditch AC 1.45 3
Men Pole Vault (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 JAKE WATSON Telford AC 3.60 9
2 Peter Stewart Worcester AC 2.55 7
3 Callum Hanlon Leamington C & AC 2.40 6
4 Martin Aspley-Davis Bromsgrove & Redditch AC 2.10 5
Men Shot Putt (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Sam Cater Bromsgrove & Redditch AC 11.09 9
2 Ashley Andrews Worcester AC 10.92 7
3 Brian Darby Coventry Godiva H 8.49 6
4 James Sinnott Leamington C & AC 7.63 5
5 MARK EMBREY Telford AC 7.36 4
6 Russell Kirby Gloucester AC 6.47 3
Men Shot Putt (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Quentin Elmhirst Worcester AC 9.57 7
2 Vito Ricci Bromsgrove & Redditch AC 7.80 5
3 David Ashbourne Leamington C & AC 7.25 4
4 JAMIE CARTER Telford AC 7.04 3
5 Andrew McKenzie Gloucester AC 6.12 2
6 Clark Roberts Coventry Godiva H 5.60 1
Men Discus (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Sam Cater Bromsgrove & Redditch AC 28.19 9
2 MARK EMBREY Telford AC 24.39 7
3 David Ashbourne Leamington C & AC 23.23 6
4 Peter Stewart Worcester AC 21.81 5
5 Stephen Millward Gloucester AC 21.76 4
6 Clark Roberts Coventry Godiva H 20.95 3
Men Discus (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Vito Ricci Bromsgrove & Redditch AC 24.90 7
2 JAMIE CARTER Telford AC 22.17 5
3 Quentin Elmhirst Worcester AC 20.93 4
4 James Sinnott Leamington C & AC 19.86 3
5 Brian Darby Coventry Godiva H 19.20 2
6 Andrew McKenzie Gloucester AC 18.09 1
Men Hammer (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Tim Williams Gloucester AC 61.85 9
2 Ashley Andrews Worcester AC 51.45 7
3 Sam Cater Bromsgrove & Redditch AC 32.73 6
4 James Sinnott Leamington C & AC 21.46 5
Men Hammer (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Jonathan Jones Gloucester AC 49.26 7
2 Vito Ricci Bromsgrove & Redditch AC 21.56 5
3 Peter Stewart Worcester AC 16.68 4
4 Dai Vaughan Leamington C & AC 12.92 3
Men Javelin (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Sam Cater Bromsgrove & Redditch AC 42.99 9
2 Joseph Hardman Worcester AC 42.45 7
3 JAMIE CARTER Telford AC 42.00 6
4 Steve Millward Gloucester AC 32.86 5
5 James Sinnott Leamington C & AC 30.06 4
6 Coventry Godiva H 26.86 3
Men Javelin (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Quentin Elmhirst Worcester AC 39.97 7
2 MARK EMBREY Telford AC 39.16 5
3 Andrew Freeman Bromsgrove & Redditch AC 32.18 4
4 Brian Darby Coventry Godiva H 26.36 3
5 David Ashbourne Leamington C & AC 25.55 2
6 James Etheridge Gloucester AC 17.99 1
Mens 4x100m
Posn Name Club Perf Pts
1 Worcester AC 42.9 9
2 Coventry Godiva H 43.7 7
3 Telford AC 44.7 6
4 Leamington C & AC 46.1 5
5 Bromsgrove & Redditch AC 46.3 4
6 Gloucester AC dnf 0
Mens 4x400m
Posn Name Club Perf Pts
1 Worcester AC 3.3.0.6 9
2 Coventry Godiva H 3.31.6 7
3 Leamington C & AC 3.40.3 6
4 Bromsgrove & Redditch AC 3.41.7 5
5 Gloucester AC 3.42.0 4
Women 100m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Joanne Frost Bromsgrove & Redditch AC 12.8 9
2 LUCY ASSON Telford AC 12.9 7
3 Sophie Lambert Gloucester AC 13.1 6
4 Georgia Clarke Worcester AC 13.1 5
5 Shelley Went Leamington C & AC 13.2 4
6 HANNAH ROBERTS Coventry Godiva H 14.9 3
Women 100m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Kelly Constable Gloucester AC 12.6 7
2 MEGAN BROAD Telford AC 13.0 5
3 Isobel Billau Bromsgrove & Redditch AC 13.1 4
4 Hannah Kenwright Worcester AC 13.4 3
5 Lucy Miszkowska Leamington C & AC 13.4 2
6 HELEN CORMELL Coventry Godiva H 14.4 1
Women 200m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Kelly Constable Gloucester AC 25.7 9
2 Lucy Asson Telford AC 26.4 7
3 Shelley Went Leamington C & AC 26.5 6
4 Isobel Billau Bromsgrove & Redditch AC 26.5 5
5 Georgia Clarke Worcester AC 26.6 4
6 LAURA LANGOWSKI Coventry Godiva H 26.9 3
Women 200m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 MEGAN BROAD Telford AC 26.5 7
2 Dayna Willoughby Gloucester AC 26.6 5
3 Hannah Kenwright Worcester AC 27.3 4
4 Elizabeth Tomlinson Bromsgrove & Redditch AC 28.3 3
5 CARLA CRILLY Coventry Godiva H 28.6 2
6 Louise Corcoran Leamington C & AC 29.6 1
Women 400m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Rebecca Lord Leamington C & AC 60.6 9
2 LJ Phillips Gloucester AC 62.1 7
3 PENNY OLIVER Coventry Godiva H 63.8 6
4 CLAIRE RICHARDS Telford AC 66.5 5
5 Emily Weaver Worcester AC 67.8 4
6 Clare Neylon Bromsgrove & Redditch AC 71.0 3
Women 400m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Jennifer White Worcester AC 61.1 7
2 SHADINA DULSON Telford AC 63.5 5
3 Sophie Temple Gloucester AC 64.1 4
4 Millie Johnson Coventry Godiva H 67.3 3
5 Sara Habib Leamington C & AC 69.9 2
6 Rebecca Selvey Bromsgrove & Redditch AC 72.7 1
Women 100m H (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Sara Wills Leamington C & AC 17.1 9
2 Jessica Watson Telford AC 18.2 7
3 Kate Davies Gloucester AC 18.4 6
4 Charlotte Lickman Worcester AC 18.9 5
Women 100m H (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Molly Hanson Worcester AC 19.0 7
2 Mary Donaldson Leamington C & AC 21.5 5
Women 400m H (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Molly Hanson Worcester AC 69.2 9
2 Sara Wills Leamington C & AC 74.0 7
3 Clare Neylon Bromsgrove & Redditch AC 81.8 6
Women 400m H (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Charlotte Lickman Worcester AC 75.6 7
2 Stephanie Childs Leamington C & AC 78.8 5
3 Melanie Hepke Bromsgrove & Redditch AC 95.0 4
Women 800m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 PENNY OLIVER Coventry Godiva H 2.27.5 9
2 Alidia Vaile Gloucester AC 2.34.1 7
3 Amelia Reynolds Telford AC 2.39.6 6
4 Emily Weaver Worcester AC 2.42.9 5
5 Melanie Hepke Bromsgrove & Redditch AC 2.48.2 4
Women 800m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Suzanne Harding Gloucester AC 2.38.1 7
2 Juliette Warburton Bromsgrove & Redditch AC 3.00.8 5
3 Isabel Jeavons Worcester AC 3.03.6 4
Women 1500m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Sally Hogan Bromsgrove & Redditch AC 5.06.0 9
2 ZARA HYDE PETERS Coventry Godiva H 5.08.7 7
3 Rachel Vines Gloucester AC 5.10.8 6
4 Nixie Turner Worcester AC 5.32.7 5
5 Amelia Reynolds Telford AC 5.47.3 4
6 Sara Wills Leamington C & AC 6.26.8 3
Women 1500m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Laura McPeake Gloucester AC 5.22.0 7
2 Catherine Hutchinson Worcester AC 6.01.0 5
3 Jane Anderson Bromsgrove & Redditch AC 6.29.7 4
4 Rebecca Lord Leamington C & AC 6.43.4 3
Women 3000m (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 LUCY DOWSETT Coventry Godiva H 10.23.6 9
2 Hayley Winters Gloucester AC 10.52.1 7
3 Nixie Turner Worcester AC 11.12.0 6
4 AMELIA REYNOLDS Telford AC 11.39.3 5
5 Rebecca Selvey Bromsgrove & Redditch AC 11.57.4 4
Women 3000m (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Bethan Moor Gloucester AC 10.48.3 7
2 ZARA HYDE PETERS Coventry Godiva H 11.22.4 5
3 Jo Gentle Worcester AC 11.51.2 4
4 Alison Pickup Bromsgrove & Redditch AC 13.02.8 3
Women Long Jump (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Kate Davies Gloucester AC 4.88 9
2 CLAIRE RICHARDS Telford AC 4.87 7
3 Lucy Miszkowska Leamington C & AC 4.63 6
4 Becky Donnelly Worcester AC 4.47 5
5 Ashleigh Beaven Bromsgrove & Redditch AC 3.92 4
6 HANNAH ROBERTS Coventry Godiva H 3.90 3
Women Long Jump (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Hannah Tapley Worcester AC 4.31 7
2 Stephanie Childs Leamington C & AC 4.18 5
3 Kirstie Constable Gloucester AC 4.16 4
4 Elizabeth Tomlinson Bromsgrove & Redditch AC 3.81 3
5 Helen Cormell Coventry Godiva H 3.45 2
6 HELEN WATSON Telford AC 3.16 1
Women Triple Jump (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Becky Donnelly Worcester AC 10.00 9
2 Lucy Miszkowska Leamington C & AC 9.93 7
3 Jessica Watson Telford AC 9.86 6
4 Laura Langowski Coventry Godiva H 9.19 5
5 Kate Davies Gloucester AC 8.86 4
6 Ashleigh Beaven Bromsgrove & Redditch AC dnf 0
Women Triple Jump (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Jennifer White Worcester AC 8.78 7
2 Rebecca Lord Leamington C & AC 7.89 5
3 Hannah Roberts Coventry Godiva H 7.87 4
4 Helen Watson Telford AC 7.37 3
Women High Jump (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Hannah Tapley Worcester AC 1.55 9
2 Kate Davies Gloucester AC 1.45 7
3 Shadina Dulson Telford AC 1.30 6
4 Sophie Smales Leamington C & AC 1.30 5
5 Lucy Dowsett Coventry Godiva H 1.25 4
6 Melanie Hepke Bromsgrove & Redditch AC 1.25 3
Women High Jump (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Becky Donnelly Worcester AC 1.45 7
2 Stephanie Childs Leamington C & AC 1.25 5
Women Pole Vault (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Becky Donnelly Worcester AC 3.20 9
2 Melanie Hepke Bromsgrove & Redditch AC 2.10 7
3 Sara Wills Leamington C & AC 1.70 6
Women Pole Vault (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Hannah Tapley Worcester AC 1.80 7
2 Lauren Ashbourne Leamington C & AC dnf 0
Women Shot Putt (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Elise Bue Worcester AC 11.33 9
2 Amelia Reynolds Telford AC 10.13 7
3 Sophie Hunt Leamington C & AC 9.91 6
4 Chloe Jones Gloucester AC 8.56 5
5 Eve Hodson Coventry Godiva H 7.92 4
6 Isobel Billau Bromsgrove & Redditch AC 7.06 3
Women Shot Putt (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Mary Donaldson Leamington C & AC 9.89 7
2 Rachael Baylis Worcester AC 9.38 5
3 Bethany Gardiner Gloucester AC 7.78 4
4 Sally Eldridge Coventry Godiva H 7.13 3
5 Clare Neylon Bromsgrove & Redditch AC 6.70 2
Women Discus (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Elise Bue Worcester AC 45.16 9
2 KIMBERLEY CARTER Telford AC 36.14 7
3 Chloe Jones Gloucester AC 30.38 6
4 Eve Hodson Coventry Godiva H 28.63 5
5 Lauren Ashbourne Leamington C & AC 26.70 4
6 Juliette warburton Bromsgrove & Redditch AC 16.93 3
Women Discus (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 AMELIA REYNOLDS Telford AC 29.60 7
2 Ellen Thrall Gloucester AC 24.88 5
3 Elizabeth Eldridge Coventry Godiva H 23.92 4
4 Mary Donaldson Leamington C & AC 23.76 3
5 Rita brownlie Bromsgrove & Redditch AC 14.57 2
6 Gill Repton Worcester AC 13.61 1
Women Hammer (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Ellen Thrall Gloucester AC 44.80 9
2 Elizabeth Eldridge Coventry Godiva H 34.04 7
3 Sophie Hunt Leamington C & AC 32.48 6
4 Juliette warburton Bromsgrove & Redditch AC 14.17 5
5 Isabel Jeavons Worcester AC 14.16 4
Women Hammer (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Charlotte Stallard Gloucester AC 43.53 7
2 Mary Donaldson Leamington C & AC 20.65 5
3 Sally Eldridge Coventry Godiva H 18.63 4
4 Rita brownlie Bromsgrove & Redditch AC 13.01 3
5 Gill Repton Worcester AC 12.94 2
Women Javelin (A string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Kate Davies Gloucester AC 34.61 9
2 Eve Hodson Coventry Godiva H 34.23 7
3 Isobel Billau Bromsgrove & Redditch AC 31.49 6
4 Mary Donaldson Leamington C & AC 28.17 5
5 Rachael Baylis Worcester AC 23.48 4
Women Javelin (B string)
Posn Name Club Perf Pts
1 Dayna Willoughby Gloucester AC 22.63 7
2 Isabel Jeavons Worcester AC 18.58 5
3 Lauren Ashbourne Leamington C & AC 15.08 4
4 Helen Cormell Coventry Godiva H 15.05 3
5 Ashleigh Beaven Bromsgrove & Redditch AC 12.32 2
Womens 4x100m
Posn Name Club Perf Pts
1 Telford AC 51.0 9
2 Gloucester AC 51.7 7
3 Worcester AC 51.7 6
4 Leamington C & AC 51.9 5
5 Bromsgrove & Redditch AC 52.7 4
6 Coventry Godiva H 53.8 3
Womens 4x400m
Posn Name Club Perf Pts
1 Coventry Godiva H 4.12.0 9
2 Bromsgrove & Redditch AC 4.18.3 7
3 Gloucester AC 4.18.4 6
4 Leamington C & AC 4.28.3 5
5 Worcester AC 4.30.5 4
100m W (Guest Event)
Posn Name Club Perf
1 Beth Gardiner Gloucester 13.5
2 LJ Phillips Gloucester 14.1
200m W (Guest Event)
Posn Name Club Perf
1 Beth Gardiner Gloucester 27.5
2 LJ Phillips Gloucester 27.6
3 Kirstie Constable Gloucester 28.8
100m M (Guest Event)
Posn Name Club Perf
1 Josh Pearson Bromsgrove & Redditch 11.9
2 Stevw Buttler Worcester 12.1
3 Michael Dickens Telford AC 12.2
4 Ian Beard Gloucester 12.8
200m M (Guest Event)
Posn Name Club Perf
1 Ian Beard Gloucester 25.8
3000m M (Guest Event)
Posn Name Club Perf
1 Matt Flynn Gloucester 10.35.5
2 Andrew Peach Worcester 10.40.2
Latest Headline
 
Waseley Wobbler Results
September 21, 2017
READ STORY
Fonts by Google Fonts. Icons by Fontello. Full Credits here »