Selection Evening 2018 Results

by Web Admin on April 13, 2018

B&R AC Selection Meeting
Thursday 12 April 2018
Abbey Stadium, Redditch

Full results below.
Any spelling mistakes please let me know bandracwebsite@gmail.com

Thanks very much to all the coaches, club officials, members, and parents who volunteered to make this evening possible.

BOYS U11 # = Non member 75m 600m LJ
Oliver Brighton # 13.7 02:53.5
Simba Garwe # 12.5 02:21.8
Samuel Hembry 12.3 01:59.3 3m25
Willem Hembry 12.1 02:02.6 3m30
Jacob Leoisio # 2m20
Thomas Mawdsley 11.9 01:56.2
Dylan Ogden # 13.4 02:24.0 2m24
Thomas Welding # 13.3 02:39.5 2m41

 

BOYS U13 100m 800m 200m 1500m HJ SP LJ JT
Matthew Bevins 05:27.8 3m00
Tomas Cronin # 13.9
Shay Humphreys # 16.9 3m53 3m69
Samuel Leonisio # 1m42 6m22
Theo Lindsay # 16.4 35.0 3m07
Joe Masters # 02:47.0
William Pridden 02:48.5 33.6 05:46.3
Nathan Sanders 02:38.8 30.0 3m56
Jacob Smart # 15.7
Jailan Sohan # 14.7 30.3 3m32

 

 

BOYS U15 100m 800m 200m 1500m HJ SP LJ JT
Michael Coleman 14.3
Joe Cunliffe 04:55.3
Adam Knowles 03:01.6 7m95
Kian Lane 24m06
Josha Leonisio 9m11 25m13
Jake Nash 02:51.9 28.9
Leon Nolan # 17.7
Luke Richardson 02:20.0 25.7
Daniel Roadley # 27.5
Pavan Sembakuttige # 03:00.1
Harry Williams 02:39.0 31.5

 

 

U17 MEN 100m 800m 200m 1500m Mile HJ JT SP LJ
Ty Adkins U17 02:37.7 28.0
Mackenzie Besford U17 12.4
Jacob Flemming U17 12.8
Stewart Greenhalgh U17 11.2 22.5
Matthew Griffin U17 11.6 24.3 5m39
Samuel Hatton U17 13.0 26.1
Isaac Hill U17 12.1 25.0 4m79
Jack Johnson U17 13.3
Joshua Keyte U17 25.7 05:46.9 4m86
Harrison Mayne U17 02:35.4
Andrew Roadley U17 8m70
Trentan Roberts U17 04:57.4

 

U20/SENIOR MEN MILE
Gareth Richardson U20 04:59.8
Alexander Johnson U20 05:20.6
Carl Hatton M45 05:21.8
Matthew Henney M45 05:39.1
Ian Keyte M55 05:49.2

 

 

GIRLS U11 # = NM 75m 600m LJ
Shona Garwe # 13.9 02:54.6
Georgie Hensey 12.8 2m88
Hannah Osborne # 13.6 02:16.5

 

 

GIRLS U13 75m 800m 150m 1200m HJ LJ
Philippa Taylor # 03:06.3 26.5 2m40
Georgie Coldicott 11.7 03:00.9 3m19
Amelie Ranger 02:53.2 24.0 04:40.7
Lacey-Lou Hyde # 15.2 28.6
Megan Charles 26.9
Daisy Jones # 03:29.6
Frankie Harvey 03:25.9
Eve Freeman 13.0 03:22.3 24.3
Chardae McKenzie 12.2 3m02
Josie Mawdsley 12.1 22.1
Mali Griffiths # 12.9 23.7 2m84
Imogen Dunster 12.5 3m36
Lucy Hatfield 22.8 04:20.4 3m26
Holly Wilson # 03:04.6 23.4

 

 

GIRLS U15 100m 800m 200m 1500m HJ SP LJ
Lauren Bethel 03:14.8 35.5
Emily Brighton 16.3 35.9
Emma Brough 7m09
Jess Causer 14.5 3m63
Alex Coldicott 14.8 02:57.7
Nikita Gotthardt-Mills 12.9 28.0
Sophie Groom 02:35.5 05:35.7
Megan Haines 14.0 4m45
Natalie Hatfield 05:07.6
Hannah Lownsbrough 14.4 30.0
Louise Osborne 03:00.3
Esme Ranger 02:44.3 32.6 05:47.2
Cristina Ricci 5m29
Kyra Rice 03:06.3
Jamie-May Rimell 16.2 03:11.5 33.4
Lauren Sykes 02:43.6 05:42.9
Lucy Young 02:54.2 06:29.0

 

 

U17 WOMEN 100m 200m 1500m 800m HJ JT SP LJ
Grace Jarvis U17 14.5 30.6
Tayla Mullings U17 13m40 7m09
Shannon Murphy U17 17.7 37.0
Anna Nicod U17 05:34.0 02:35.8
Abigail Peart # U17 15.8 32.8 3m34
Matilda Stanley U17 8m63
Beth Sykes U17 05:04.8 02:28.3
Charlotte Wilson U17 03:03.3
Emilia Wright U17 29.3 8m23 4m01

 

 

U20 WOMEN MILE
Ellen Bowen U20 05:56.1
Amy Mijovic-Couldwell U20 06:15.7
Latest Headline
Fonts by Google Fonts. Icons by Fontello. Full Credits here »