Selection Evening Results

by Web Admin on April 16, 2016

Pdf version:

Selection Results 2016

XL spreadsheet:

Selection Results 2016

txt file:

Selection Results 2016

 

 

# = NM
BOYS U11 75m 600m LJ
Oliver Busby 13.1 02:27.0 2m 18
Taylor Edrop # 16.0 02:35.3
Joe Franks # 02:21.0 2m 32
Duke Gaspar 14.1 02:50.0
Sam Godfrey # 14.2 02:20.4 2m 74
James Lev # 12.1 02:04.2 2m 85
Nathaniel Ricketts # 12.7 02:17.6 2m 09
Finnan Robins 01:57.3 3m 10
Nathaniel Sanders 12.9 02:10.1 2m 12
Pijus Tvardauskas 12.7 02:05.0 3m 06
Noah Wallace # 13.9 02:25.5 2m 45
BOYS U13 100m 800m 200m 1500m HJ SP LJ JT
Sam Baylis # 03:47.1
Daniel Evans # 17.4 35.9 2m 49
Jacob Gates 16.3 36.5 3m 15
Vinnie Goddard # 03:19.0
Mason Harvey 36.9 06:26.2 3m 07
Jamie Hatton 19.7 2m 06 6m 42
Joseph Hembry 02:45.3 5m 47
Jay Hetherington (75m) 12.6 02:09.0 (600m) 2m 38
Dominic James 1m 30
Harry Nolan # 02:55.0
Sebastian Purvis 02:43.0 05:31.9
Josh Robins 02:29.4 05:01.0
Tom Sanders 15.8 02:47.7
Jake Swann 15.4 32.0 3m 70
Joshua Wallace # 03:21.2
Harry Williams 02:45.6 33.2 2m 70
BOYS U15 100m 800m 200m 1500m HJ SP LJ JT
Mackenzie Besford 13.0 26.3
Alaistair Cook 13.5 7m 66 4m 50
Anthony Ellinas 35.4 4m 58 12m 86
Matthew Griffin # 13.4 27.4 1m 40
Charlie Husbands 15.8 1m 30 2m 95
Jack Johnson 15.5
Joshua Keyte 4m 45
Harrison Mayne 05:20.7 3m 59
Alex Roberts 02:31.7 05:14.9
Trenten Roberts 02:29.5 05:10.2
Will Thorley 12.9 25.8
Kieran Valley 9m 67
MEN U17 / U20 / SENIOR MILE 100m 200m HJ
Ian Keyte M55 05:34.5
Jack Morley Sen 05:08.1
Clive Rose M60 06:06.4
George Clements U17 12.3 25.7
Tom Deykin U17 04:55.1
Alexander Johnson U17 05:14.9
Jordan O’Donnell U17 12.9 25.5 1m 50
Joshua Pearson U17 11.7 23.7
Gareth Richardson U17 04:55.9
Tom Ward U17 1m 50
Ben O’Connor U20 05:02.9
Connor Smith U20 04:41.0
GIRLS U11 # = NM 75m 600m LJ
Emily Cook 13.2
Katie Evans # 14.7 1m 82
Sophie Evans 14.0 02:28.3
Lucy Hatfield 12.6 02:10.8 2m 63
Maddison Lawrence # 14.2 02:59.6
Isobell Lock # 13.1 2m 69
Evah Melsom # 12.9 02:22.9 2m 52
Lexie Robins # 02:26.5
Hallie Sumersby-Oxer # 13.9
GIRLS U13 75m 800m 150m 1200m HJ LJ JT
Oliwia Bilska 11.6 23.5 3m 40
Emily Brighton 12.2 25.1 3m 09
Jasmine Carter 11.4 23.6 2m 53
Chloe Cashmore # 12.9 25.7 3m 12
Jess Causer 3m 20
Tala D’Aniello 23.5 1m 15
Abigail Duckhouse # 04:40.8
Georgia Duncombe 2m 14 7m 40
Sophie Groom 02:52.2
Peta Harvey 27.7 1m 05 2m 99
Natalie Hatfield 02:40.0 04:18.5 2m 98
Charlotte Jones 03:04.4 1m 10
Charlotte Laing 11.7 23.9 2m 97
Lauren Moss # 03:10.8 2m 65
Samantha Mullin 25.7 1m 91
Louise Osborne # 04:48.0
Maggie Parkinson 14.4 03:06.9
Teagan Pendleton #
Alanna Pullen 23.7 1m 10 3m 28
Cristina Ricci 13.9 24.6 2m 76
Quincy Roberts 03:00.0 05:49.7
Lauren Sykes 03:04.4
GIRLS U15 100m 800m 200m 1500m HJ SP LJ JT
Megan Friend (150m) 21.7 3m 79
Shanais Johnson 02:46.5
Lucy Jones 1m 15
Tayla Mullins 6m 00 12m 51
Anna Nicod 02:31.5 05:14.0
Sophie Sprigg # 16.4
Beth Sykes 02:38.8 05:36.4
Charlotte Wilson 05:54.6
U17 / U20 / Senior Women MILE 100m 800m HJ
Alice Battey U17 05:34.9
Ellen Bowen U17 05:37.8
Eva James U17 15.6
Amy Mijovic-Couldwell U17 05:26.3
Ellie Moss U17 06:01.3
Megan Nicod U17 06:16.3
Ellie Sanders U17 16.0 02:46.3
Alicia Tanner U17 06:33.3
Amy Tongue U17 02:52.9
Chelsea Wright U17 02:30.6
Charlotte Wright U17 02:42.6
Miriam Perry W35 1m 25
Rebecca Selvey W40 06:02.1
Latest Headline
 
Club Records Updated
June 27, 2017
READ STORY
Fonts by Google Fonts. Icons by Fontello. Full Credits here »